Rady, Zdravie

7 známok toho, že vaše TELO volá o POMOC

Naše telo je perfektný mechanizmus, v ktorom sa veľa vecí deje súčasne. A niekedy nám dáva náznaky, že potrebuje pomoc, ktorá, ak je ignorovaná, môže viesť k zdravotným problémom.

Dnes vám chceme povedať o niektorých signáloch, ktoré by ste mali vziať na vedomie.

Nespavosť, podráždenosť a kŕče v nohách

Ak máte tieto príznaky, vaše telo potrebuje horčík a draslík. Ak chcete doplniť tieto dôležité prvky, pridajte paradajky, pomaranče, banány a špenát do vašej každodennej stravy.

Suchá pokožka

Suchá koža môže znamenať nedostatok vitamínu E. Preto by ste mali jesť viac zeleniny, oleja, orechov a rýb.

Náhla chuť na sladké

Ak sa stáva často, že náhle pocítite silnú chuť na sladké, príčinou môže byť stres, depresia alebo vyčerpanie. Vaše telo si žiada glukózu. Aby dôsledkom toho nedošlo k priberaniu na váhe, pochutnajte si radšej na tmavej čokoláde alebo mede.

Túžba jesť ľad

Ak zistíte, že máte neprekonateľnú chuť na ľad, potom môžete mať anémiu – nedostatok železa. Najlepšie zdroje železa sú hovädzie mäso, vajcia a mäkkýše. Avšak, toto je lepšie konzultovať s lekárom.

Krvácanie ďasien

Náhle alebo konštantné krvácanie z ďasien pri čistení zubov, je zjavným príznakom nedostatku vitamínu C. Do jedál zahrňte nasledujúce produkty: citrusové plody, špenát, zelenú a červenú papriku, paradajky, kapustu, karfiol a brokolicu.

Krehké nechty a vlasy

Vaše telo hovorí, že mu chýba vitamín B. Pite viac mlieka a skúste niektoré morské riasy a huby.

„Prsteň“ okolo dúhovky

Takéto krúžky sa môžu objaviť u ľudí starších ako 50 rokov. Vtedy je to normálne. Ak sa však objavia u mladšej osoby, potom je to príznak vysokej hladiny cholesterolu. Mali by ste o tom poradiť s lekárom.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>