Rady

Ako by sa dal nahradiť deodorant ?

<h2>Sóda bikarbóna</h2>
Používate sódu bikarbónu na zbavovanie sa zápachov na vašom prádle, v kúpeľni či kuchyni? V takom prípade je jej použitie na podpazušie rovnako dobré a účinné. Okrem toho, že je sóda bikarbóna prírodná, je na vašu pokožku aj šetrná.

Na výrobu prírodného deodorantu zmiešajte trocha kukuričného škrobu so štipkou sódy bikarbóny. Výslednú zmes naneste na pokožku, ktorú udrží po celý deň suchú a sviežu.
<h2>Jablčný ocot</h2>
Jablčný ocot dokáže eliminovať baktérie, ktoré spôsobujú zápach. Pripravte si domáci rozprašovač pomocou citrónovej šťavy, vody a jablčného octu. Pred oblečením ráno si túto zmes nasprejujte do podpazušia. Sprej si môžete tiež vziať so sebou a použiť ho počas dňa vždy, keď to potrebujete.
<h2>Olej z čajovníka</h2>
Olej z čajovníka sa používa ako antifungánla a antibakteriálna látka už po cele storočia.

Tento jemný olej je schopný vyriešiť mnohé problémy s pokožkou, vrátane tvorby nepríjemného zápachu v podpazuší. Zmiešajte prírodnú ružovú vodu s pár kvapkami čajovníkového oleja, nasprejujte si to pod pazuchy a okamžite sa zbavte zápachu.
<h2>Citrón</h2>
Citrón je perfektné ovocie, ktoré vám pomôže eliminovať zápach nielen okolo domu, ale aj v podpazuší. Jeho účinnosť spočíva v tom, že vyrovnáva pH na pokožke. Aplikuje sa jednoducho tak, že vezmete plátok citróna a dáte si ho pod pazuchu na 15 minút. Ak máte citlivú pokožku, tak na kratšiu dobu opakovane. Celý deň si tak budete môcť vychutnať bez nepríjemného zápachu.
<h2>Peroxid vodíka</h2>
Peroxid vodíka je ďalšou skvelou látkou na zbavenie sa zápachu pod pazuchami. Postupujte tak, že zmiešate čistú alebo ružovú vodu s trochou peroxidu vodíka a výslednú zmes naneste na pokožku pod pazuchami.
<h2>Alkohol</h2>
Zbavovanie zápachov je jednou z mnohých vlastností alkoholu.Nasprejujte si trocha alkoholu pod pazuchy a efektívne tým odstránite nielen zápach ale aj baktérie, ktoré ho spôsobujú. Používajte alkohol bez vône, napríklad vodku, aby ste potom naopak nezapáchali alkoholom.
<h2>Prírodné mydlo</h2>
Zápachu v podpazuší sa dá zbaviť aj tak, že si budete celé telo umývať prírodným mydlom. Môžete si vyrobiť buď vlastné mydlo (recepty nájdete na internete) alebo si rovno kúpite prírodne domáce mydlo.

Veľmi dobré na tento účel je mydlo vyrobené napríklad z kozieho mlieka.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>