Rady, Zdravie

Ako si nechať narásť silné nechty rýchlo a prírodne!

Mnoho žien chce mať dlhé a zdravé nechty, no nie každá ich môže mať. 

Je množstvo dôvodov prečo je to tak: zlé návyky, nezdravá strava atď. No nebojte sa, pretože existuje mnoho metód ako takéto nechty získať, a to všetko po domácky a prírodne.

 Tieto metódy vám zlepšia stav vašich nechtov.

Cesnak: Jedna z najefektívnejších a najprospešnejších prírodných ingrediencií ktorá vám zaručí práve rast nechtov, a je mnoho spôsobov ako ho využiť. Spísali sme tie najefektívnejšie spôsoby – tu je čo musíte spraviť.

Metóda 1

Spučte 1 či 2 strúčiky cesnaku a šťavu aplikujte na nechty. Nechajte pôsobiť 10 minút, ak je to možné tak každý deň. Táto šťava je skvelá v tom, že ničí baktérie a zabraňuje ich vzniku, zlepšuje krvný obeh a prírodne pomáha nechtom rásť. Taktiež vás zápach a pachuť cesnaku odradí od obhrýzania si nechtov!

Metóda 2

Zmiešajte citrónovú šťavu s cesnakovou! Rozpučte veľký strúčik cesnaku a nechajte uvariť v pohári s vodou do polovice. Keď je voda uvarená, odstavte ju a nechajte vychladiť. Následne pridajte 1 čajovú lyžičku čerstvo vytlačenej šťavy citróna. Zmiešajte spolu a vylejte tekutinu do prázdnej nádoby (napr. do prázdnej nádoby od laku na nechty). Aplikujte zmes každú noc pred spánkom a uvidíte ako sa vaše nechty stanú zdravé.

Metóda 3

Pevne popučený cesnak pridajte do laku na nechty a nechajte túto zmes na 1 týždeň. Následne aplikujte každý deň a uvidíte skvelé výsledky. Mnoho ľudí však túto metódu zatracujú z dôvodu príliš silného zápachu ktorý cesnak má. Ak s tým nemáte problém, určite vyskúšajte!

 
Praslička: Lekárska rastlina najmä využívaná na estetické ošetrovanie. Skvelá taktiež pre nechty.

Metóda 1

Pripravte z prasličky infúziu, nechajte vychladnúť. Do tejto tekutiny namočte nechty na 15 minút. Opakujte proces niekoľkokrát do týždňa, ak chcete dosiahnuť ten najlepší výsledok.

Metóda 2

Zmiešajte ½ pohára mlieka s citrónovou šťavou. Namočte do zmesi nechty na 15 minút, zopakujte 3x do týždňa. Budete očarená výsledkom.

Odporúčame nehrýzť si nechty a jesť zdravé potraviny, používajte čisté rukavice kvôli chemikáliam.

zdroj: http://www.viviendoensalud.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>