Rady

Balmín metlatý je výnimočná rastlinka. Čo táto liečivá bylina dokáže? Budete sa čudovať, ako vie zatočiť s chorobami.

Balmín metlatý je veľmi zvláštny názov, pod ktorým sa ukrýva zdravie a zároveň aj krása. Čo táto liečivá bylina dokáže, čo balmín metlatý obsahuje, na aké zdravotné problémy sa dá použiť? Spoznajte túto metlu, ktorá si poradí s mnohými zdravotnými problémami.<span id=“more-10600″></span>
<h3><strong>O Balmíne</strong></h3>
Balmín metlatý je tropická a liečivá rastlina, ktorá dorastá do výšky okolo 4 metrov, ojedinele zvykne rásť aj do výšok nad 10 metrov. Balmín metlatý pochádza z Nového Zélandu ale darí sa mu aj na Havai či v Austrálii. Tam sú väčšinou tieto rastliny pestované ako okrasné, ale taktiež aj kvôli jeho liečivým účinkom. Balmínu metlatému vyhovujú predovšetkým suchšie piesočnaté až hlinité pôdy a hlavne dostatok svetla a slnka. Jeho názov metlatý už prezrádza, že jeho koruna je všelijako neusporiadane rozvetvená.
<h3><strong>Čo obsahuje balmín?</strong></h3>
Balmín má dobrú kombináciu účinných látok, v boji proti mnohým zdravotným problémom. Éterické oleje, triesloviny, minerálne látky, flavonoidy.
<h3><strong>Balmín metlatý účinky:</strong></h3>
<ul>
<li>Podporuje imunitný systém, chráni a regeneruje bunky</li>
<li>Detoxikácia organizmu, antirakovinové účinky</li>
<li>Antiseptické, antialergické, antimikróbne účinky</li>
<li>Podporuje zdravé dýchacie cesty, odstraňuje kašeľ a hlieny</li>
<li>Urýchľuje hojenie rán a kožných chorôb</li>
</ul>
<strong>Kde rastie balmín ?</strong>

Balmín metlatý rastie predovšetkým v subtropickom pásme, pretože vyžaduje stále slnečné žiarenie a vyššie teploty. Dopestovať si ho však môžete aj doma alebo v skleníku. Nezabúdajte na suchšiu pôdu. Z balmínu sa najčastejšie používa drevo, listy a kôra. Veľmi liečivým produktom je aj manuka med, ktorý sa získava práve z tejto rastliny. Z týchto častí sa dá vyrobiť liečivý olej, ale najjednoduchšie bude zakúpiť si už hotový produkt a balmín metlatý použiť iba ako okrasnú rastlinu.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>