Rady, Zdravie

Buďte o krok vpred a prečítajte si príznaky srdcového infarktu u žien

 

Medzi hlavné príznaky srdcového infarktu patria:
<ul>
<li>bolesti v hrudi</li>
<li>citlivosť na svetlo</li>
<li>podráždenosť</li>
<li>nevoľnosti</li>
<li>zvracanie</li>
<li>silné potenie</li>
</ul>
Vyššie uvedené príznaky sú typické tak pre ženy, ako aj mužov. Avšak niektoré príznaky sa vyskytujú takmer výlučne u žien. No a práve o tých si viac povieme v našom dnešnom článku.
<h2>1. Bolesť v chrbte, krku a rukách</h2>
Uvedené príznaky môžu byť mierne mätúce, pretože srdcový infarkt sa zvyčajne spája s bolesťami v hrudi<a href=“https://domacaliecba.sk/stastny-ze-sa-ho-naucil-trik-vam-pomoze-so-stuhnutym-krkom/“>,</a> nie krku alebo čeľustí. Takáto bolesť býva progresívna, pichavá, akútna či náhla. Môžete sa ňu dokonca zobudiť uprostred noci. Ak sa vám prihodí, je lepšie, ak budete o nej informovať svojho lekára.
<h2>2. Bolesť žalúdka</h2>
Niektoré signály prichádzajúceho infarktu si ľudia zamieňajú s príznakmi otravy z jedla, chrípky alebo pálenia záhy. Ženy občas pociťujú tlak v brušnej dutine, ktorý sa dá popísať ako keby vám „na bruchu sedel slon“.
<h2>3. Studený pot</h2>
Studený pot je ďalším príznakom srdcového infarktu u žien. Ide zrejme o jeho spojenie so stresom. Ak váz zastihne studený pot, pričom ste sa s ním v minulosti nestretli, pre istotu navštívte lekára špecialistu.
<h2>4. Problém s dychom, točenie hlavy</h2>
Problémy s dýchaním bez žiadnej zjavnej príčiny sú častou predzvesťou nadchádzajúceho srdcového infarktu. Platí to zvlášť vtedy, ak sa vyskytnú súčasne s niektorým z iných príznakov.Ženy, ktoré to zažili hovoria, že je to ako zabehnúť maratón, pričom ste sa ani len nepohli.
<h2>5. Veľká únava</h2>
Ak aj po dlhšom čase odpočinku sa stále cítite unavená a nedokáže vykonávať ani len bežné denné aktivity (napríklad návštevu toalety), ide o nadmieru znepokojujúci signál.V prípade, že sa vám prihodí, je to vážny dôvod zbystriť pozornosť ohľadne stavu vášho kardiovaskulárneho systému.
<h2>6. Bolesť v hrudníku</h2>
Bolesti v hrudníku, nepohodlie, pálenie alebo pociťovanie tlaku – to všetko sú príznaky infarktu, ktoré platia pre obe pohlavia. Niektoré ženy však toto nepohodlie nepociťujú iba v ľavej časti hrudníka, ako to býva zvykom, ale v celom hrudníku. Ak takéto stavy nepominú do pár minút, okamžite volajte záchranku.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>