Rady, Zdravie

Dá sa to nazvať liekom?? Posúďte sami keďže má na svedomí veľa úmrtí

<h2>Prečo je tramadol nebezpečný</h2>
Tramadol (tramadol hydrochlorid) je názov účinnej látky, ktorú obsahujú viaceré lieky na predpis indikované proti bolestiam. Ak sa užíva správne, nemal by predstavovať problém. Situácia sa však dramaticky mení, ak sa vedome či nevedome zmieša s inými liekmi alebo alkoholom. V minulom roku len v Severnom Írsku si vyžiadal životy 33 ľudí. Medzi nimi bolo aj 16 ročné dievča či 70 ročný dôchodca.

Ako uvádza profesor Crane: <em>„Mnohí pacienti si neuvedomujú, ako rizikové je užívanie tramadolu. Myslím si, že je to preto, lebo ide o liek na predpis a ľudia si preto myslia, že je bezpečný.“</em>
<h2>Čo je Tramadol</h2>
Tramadol je druh opiátu, ktorý sa používa na potláčanie stredne veľkých až intenzívnych bolestí. Mal by sa užívať striktne na predpis. Problémom je, že niektorí pacienti trpiaci bolesťami si ho zadovážia na čiernom trhu a užívajú podľa vlastného uváženia bez predpisu.

&nbsp;
<h2>Ktoré lieky obsahujú účinnú látku Tramadol?</h2>
Niektoré lieky obsahujú dané slovo aj priamo vo svojom názve. Avšak iné lieky majú obchodné názvy, v ktorých sa uvedené slovo „tramadol“ priamo nevyskytuje. Preto, ak užívate nejaké lieky na predpis proti bolestiam, je dôležité, aby ste si na krabičke skontrolovali, akú účinnú látku obsahujú.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>