Rady, Zdravie

Esenciálne oleje proti bakteriálnym idostunfekciám

Návšteva u lekára z dôvodu prítomnosti bakteriálnej infekcii často vedie k jedinému riešeniu – antibiotiká.

 Antibiotiká boli vyvinuté, vzhľadom na históriu ľudstva, len nedávno. Písal sa rok 1928 a na svete bol penicilín. Píše sa rok 2017 a jednou z najväčších katastrôf ktoré môže postihnúť ľudstvo je všadeprítomná imunita baktérií voči antibiotikám. Science fiction? Fakt. Stačilo takmer storočie a na svete sú už baktérie, ktoré sú úplne imúnne voči dostupným antibiotikám. 

To všetko vďaka neustálemu používaniu antibiotík – na prechladnutie, iné mierne choroby či na bakteriálne infekcie.

 Svetu tak dochádzajú antibiotiká, a za niekoľko desaťročí môže človek zomrieť na obyčajnú operáciu, tak ako to bolo pred vyvinutím antibiotík. Neustále využívanie antibiotík nielenže zabíja tie zlé baktérie, no aj tie naše. Zabíja náš imunitný systém, našu črevnú mikroflóru a dopomáha baktériám vyvinúť imunitu voči antibiotikám, jedna z najväčších hrozieb ktorú ľudstvo čelí v 21. storočí. Je teda dôležité, aby sme sa začali opäť spoliehať na náš imunitný systém a to, čo nám príroda poskytuje – esenciálne oleje

 

  1. Čajovníkový olej

Jeho topické aplikovanie dokáže pomôcť s liečením akné, plesňových infekcií, vší, mykózy nôh, popálenín a pod. Funguje ako antiseptikum na vaginálne infekcie, opareniny, uštipnutia a bolesť zubov. Prírodné chemikálie obsiahnuté v čajovníkovom oleji pomáhajú ničiť baktérie a plesne.

  1. Oregánový olej

Olej z oregána obsahuje karvakrol a tymol, obe poskytujúce antibakteriálne a protiplesňové účinky. Môže byť braný orálne, no najlepšie je zriediť ho s kokosovým olejom a vodou. Ak ste tehotná, pred užívaním konzultujte s lekárom.

  1. Tymianový olej

Skvelý prírodný liek na nočné pomočovanie. Tento olej taktiež lieči hnačku, koliku, kašeľ a zápal hrdla. Využívaný už Hippokratom (rok 460 pred Kristom). Olej obsahuje kvantum tymolu, látka ničiaca baktérie.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>