Rady, Zdravie

Jeden pohár tohoto nápoja prečistí vašu pečeň.

<h2>Prečo je potrebné pečeň pravidelne prečisťovať?</h2>
Na udržania si celkového zdravia je nevyhnutné sa pravidelne starať o svoju pečeň, ktorá je hlavným detoxikačným orgánom tela. Iba vtedy, keď pečeň vykonáva svoje funkcie správne, dokáže telo bez problémov vykonávať aj ostatné svoje životne dôležité funkcie ako sú metabolizmus či tvorba hormónov. Z uvedeného dôvodu je potrebné aspoň raz za čas vykonávať jej detoxikáciu. Dnes vám prezradíme recept na jeden nápoj, ktorý veľmi účinne dokáže vašu pečeň nielen zbaviť nahromadených nečistôt, ale aj podporiť jej regeneráciu.

Dôvod, prečo je nutné detoxikovať pečeň aj vtedy, keď nepociťujete žiadne príznaky je ten, že ochorenia pečene patria medzi takzvané tiché choroby. Inými slovami, pečeň zvyčajne nebolí. Začne až vtedy, keď už môže byť už neskoro. Prečisťovanie pečene je veľmi jednoduchý proces, ktorý dokážete vykonať s nasledujúcim prírodným nápojom.
<h2>Recept na prečistenie pečene:</h2>
<ul>
<li><strong>šťavu z 2 citrónov</strong></li>
<li><strong>šťavu z 2 pomarančov</strong></li>
<li><strong>za hrsť lístkov mäty</strong></li>
<li><strong>1 liter čistej nebublinkovej vody</strong></li>
<li><strong>4 až 5 čajových lyžičiek medu</strong></li>
</ul>
<h3>Príprava</h3>
<strong>1. Vodu nalejte do hrnca a priveďte do varu. Potom do nej vložte lístky mäty a povarte ich 5 minút.</strong>

<strong>2. Následne vypnite oheň a odvar nechajte vychladnúť.</strong>

<strong>3. Nakoniec pridajte citrónovú šťavu, pomarančovú šťavu a med. Všetko dobre zamiešajte, aby sa med rozpustil.</strong>

<strong>4. Nápoj prelejte do sklenenej fľaše a držte ho v chladničke.</strong>
<h3>Užívanie:</h3>
Na bežnú očistu pečene postačí vypiť už 1 pohár tohto nápoja. Pre dôkladnú vypite celý 1 liter v priebehu dňa. Pri závažnejších stavoch kúru zopakujte 3 až 4 krát v rámci jedného týždňa.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>