Rady, Zdravie

Lekári radia: pite vodu bez chlóru! Vieme ako na to

Väčšina z nás ktorá pije vodu z kohútika, nemá ani potuchy z čoho sa voda skladá. Voda z vodovodu je plná chlóru aj toxických plynov, ktorý sa volá chloramín. Avšak, vo veľkom množstve je toxická. Voda by mala obsahovať 4mg chlóru v 1 liter vody. Niekedy sa táto hladina chlóru môže zvýšiť a nemusí to byť tak, aký je limit. Chlór je veľmi nebezpečný pre ľudské telo, preto používajte vodný filter.

 

Doporučujeme preto testovať pitnú vodu Testerom alebo testovacím prúžkom. Ten kontroluje množstvo chlóru alebo kvalitu vody. Ak pijete vodu s vyšším množstvom chlóru, hrozí vám s väčšou pravdepodobnosťou rakovina močového mechúra, riziko astmy a alergie je vyššie. Chlór je nebezpečný pre pokožku, oči a dýchacieho ústroja. Existujú mnoho zdravotníckych organizácií ktoré sa venujú poradenstvu pri čistení vody a odvádzanie chlóru.

Ako sa zbaviť chlóru vo vode?

Vitamín C je schopný vyčistiť vodu od škodlivín. Predtým ako idete piť čistú vodu, tak nakvapkajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Ak máte tabletky s vitamínom C tak pri čistení vody použite 1mg vitamínu pre 1 liter vody. Môžete použiť viac vitamínu.  Na čistenie máme aj vodné filtre ktoré sú namontované v kohútiku. Ďalším spôsobom ako odstrániť chlór, je nechať vodu odstáť. Za 2-3 dni sa chlór odparí. Ďalším spôsobom ako odstrániť chlór je vodu prevariť. Nechajte vodu prevariť 15 minút a chlór sa zničí.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

myilifestyle.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>