Rady, Zdravie

Liečivá zázvorová voda!

<h2>Zdravotné účinky zázvoru</h2>
Ak chcete zostať zdravý alebo, ak máte nejaký zdravotný problém a radi by ste sa vyliečili bez liekov (ktoré aj tak väčšinou neliečia, len maskujú príznaky), tak bez pochýb by ste mali zázvoru venovať zvýšenú pozornosť. Okrem srdca je zázvor výborný aj na posilňovanie imunity. Jeho vysoký obsah kremíka chráni kožu, vlasy, zuby a nechty. Je tiež plný vitamínov A, C, E, B-komplexu a niekoľkých ďalších významných minerálov ako horčík, fosfor, železo, zinok, vápnik.

O zázvore sa vie, že dokáže účinne odstraňovať a liečiť boľavé zapálené kĺby, čo zdokumentovala štúdia publikovaná v denníku Phytotherapy Reseach. <em>Gingerosoly</em>, účinné látky nachádzajúce sa vo vysokých koncentráciách práve v zázvore, majú silné protizápalové účinky a to zvlášť pri bolestiach členkov, svalov a nervov.
<h2>Recept na zázvorovú vodu</h2>
<div class=“code-block code-block-1″>Na to, aby ste maximálne využili liečivé účinky zázvoru, je potrebné sa naučiť ako ho správne užívať. Okrem čajov či tinktúr je veľmi vhodný a zároveň nenáročný spôsob užívania vo forme zázvorovej vody.</div>
<h3>Ingrediencie</h3>
<ul>
<li><strong>3 až 5 cm odrezok zázvoru (podľa toho, ako silný nápoj preferujete)</strong></li>
<li><strong>1 liter vody</strong></li>
<li><strong>1 citrón</strong></li>
<li><strong>med</strong></li>
</ul>
<h3>Príprava:</h3>
<strong>1. Na jemno postrúhajte zázvor.</strong>

<strong>2. Vložte ho do džbánu alebo sklenenej nádoby a zalejte vodou.</strong>

<strong>3. Vytlačte do vody šťavu z jedného citróna.</strong>

<strong>4. Pridajte med.</strong>
<h3>Užívanie:</h3>
Nápoj pite v priebehu dňa namiesto bežnej vody. Odporúčané celkové množstvo tekutín je 2 litre denne, takže okrem tejto zázvorovej vody pite aj čistú vodu. Nápoj si pripravte na každý deň vždy čerstvý. Môžete ho držať aj v chladničke, no pred vypitím ho nechajte postáť v pohári aspoň 15 minút, keďže vhodnejšie pre vaše telo je pitie vlažnej, nie studenej vody.
<div class=“code-block code-block-2″></div>

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>