Rady, Zdravie

Liek na kosti a kĺby. Účinne potlačí zápal.

<h2>Príčiny bolestí kostí a kĺbov:</h2>
Niektorí ľudia tvrdia, že kosti sú necitlivé a preto v nich nie je možné pociťovať bolesť. Nie je to však pravda. Je potvrdené, že napríklad rednutie kostí známe ako osteoporóza môže spôsobovať silné bolesti v kostiach. Okrem osteoporózy ďalšími príčinami bolestí kostí a kĺbov bývajú zápalové ochorenia ako osteoartritída, reumatoidná artritída či dna.

Problémom bežných liekov na potláčanie bolestí je, že majú množstvo vedľajších účinkov, z ktorých najvážnejší je ich toxicita a poškodzovanie pečene. Pri ich dlhodobom užívaní dokonca hrozí jej úplné zlyhanie. Preto, ak patríte medzi ľudí, ktorých sa dotýka niektoré z uvedených ochorení, potom je tento článok určený presne pre vás.

&nbsp;

Za svoju silu vďačí tento liek dvom hlavným zložkám – <strong>zázvoru</strong> a <strong>mrkve</strong>.

<strong>Zázvor</strong> je silným protizápalovým prostriedkom, ktorý nielen potláča samotné zápaly, ale aj výrazne posilňuje váš imunitný systém.

<strong>Mrkva</strong>, na druhej strane, je plná vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré vyživujú a regenerujú vaše kosti a kĺby.
<h2>Potrebné ingrediencie:</h2>
<ul>
<li><strong>1/2 čajovej lyžičky mletého čierneho korenia</strong></li>
<li><strong>2 cm dlhý odrezok koreň zázvoru</strong></li>
<li><strong>5 až 6 stredne veľkých mrkiev</strong></li>
<li><strong>1 čajovú lyžičku kurkumy v prášku alebo 1 cm dlhý odrezok čerstvej kurkumy</strong></li>
</ul>
<h2>Príprava:</h2>
<strong>1. Na začiatok očistite zázvor, kurkumu (ak použijete čerstvú) a mrkvu.</strong>

<strong>2. Všetky suroviny potom vložte do odšťavovača a odšťavte.</strong>

<strong>3. Na koniec do šťavy pridajte čierne korenie a zamiešajte.</strong>

<strong>4. Liečivý nápoj je pripravený na užitie. Uskladňujte ho v chladničke.</strong>

Ak nemáte doma odšťavovač, môžete suroviny aj rozmixovať v mixéri s pridaním trocha vody. Výsledný nápoj však bude o niečo hustejší, vrátane všetkej vlákniny.
<h2>Užívanie:</h2>
Jedna dávka takto pripraveného lieku je na 1 deň. Rozdeľte si ju na menšie časti a pite v priebehu dňa, najlepšie 3 krát denne, <strong>15 až 30 minút pred jedlom</strong> na prázdny žalúdok. Ak by bola šťava príliš hustá, pridajte do nej trocha vody.

Užívajte denne až do zlepšenia zdravotného stavu. Pozitívnu zmenu v redukcii bolestí a postupnej obnove funkčnosti kĺbov by ste mali zaznamenať už po prvom týždni.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>