Rady, Zdravie

Mali by ste piť šťavu z melónu každý deň. Neverili by ste, aké zdravotné prínosy pre Vaše telo má.

Mnoho ľudí verí, že melónová šťava je len ochutená voda, ale oni sa mýlia, pretože toto ovocie môže ponúknuť početné zdravotné výhody pre náš organizmus. Toto ovocie je pre nás veľmi dobré a podľa neskorého výskumu je veľmi prospešná konzumácia melónu, najmä čerstvého džúsu.

Melónová šťava je ideálna pre ľudí, ktorí cvičí, pretože ich osviežujú vďaka aminokyseline známej ako L-citrulín. Nie veľa ovocia nám môže poskytnúť veľkú dávku L-citrulínu ako vodného melónu. Vodný melón hydratuje telo a bunky a čistí obličky, žlčník a močový mechúr.

Melón je vysoko alkalické ovocie a chráni našu pečeň. Ovplyvňuje týmto spôsobom všetky orgány a tkanivá v našom tele. To tiež podporuje detoxikačný proces v našich pečeni.
<h3><strong>Zaťažené antioxidantmi</strong></h3>
Šťava melóna je naplnená najsilnejšími antioxidantmi v prírode. Je bohatý na vitamín C a beta-karotén. Tieto silné antioxidanty sú prirodzenou protilátkou proti starnutiu a chorobami spôsobujúcimi voľné radikály. Vitamín C a beta-karotén ničí tieto škodlivé molekuly, čo nám umožňuje bojovať proti starnutiu prirodzene. Strava, ktorá zahŕňa tieto dôležité vitamíny, znižuje možnosť srdcových ochorení, astmy, artritídy a rakoviny. Tiež zlepšujú náš imunitný systém a zlepšujú našu víziu.
<h3><strong>Zaťažené lykopénom</strong></h3>
Lykopén je silný antioxidant. Podobne ako u väčšiny antioxidantov, lykopén je vysoko účinný pri eliminácii voľných radikálov, ktoré sú na vine za zápalové procesy v našom tele. Štúdia dokazuje, že zvýšená konzumácia potravy bohatej na lykopén vás ochráni pred rakovinou, najmä rakovinou hrubého čreva, žalúdka, pankreasu, prostaty a pľúc. Americký časopis o klinickej výžive vydal štúdiu, ktorá zistila, že ľudia trpiaci kolorektálnymi polypami mali 35% znížené množstvo lykopénu ako ľudia bez polypov.

Lykopénové antioxidačné a UV-blokujúce schopnosti robia to užitočným nástrojom na boj proti starnúcej pokožke. Zabraňuje poškodeniu kyslíka a DNA v bunkách a iných štruktúrach organizmu.
<h4><strong>Melón šťava je vysoká v B6</strong></h4>
Vitamín B6 je rozhodujúci pre normalizáciu mozgu a znižovanie príznakov úzkosti a depresie. Reguluje aj hormóny a je užitočná pre ženy v menštruačnom období. Počas odšťavovania vodného melónu rozdrvíte minerály, vitamíny a živiny, čo uľahčuje vstrebávanie. Vaše telo môže absorbovať všetky vitamíny a minerály obsiahnuté v šťave z melónu.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>