Rady

Máte jazvy ? Toto je krém na ich odstránenie.

<h2>Ako sa formujú jazvy?</h2>
Keď je koža poranená a tkanivá roztrhnuté, telo začne v danej oblasti produkovať väčšie množstvo bielkoviny nazývanej kolagén. Kolagén sa postupne hromadí v mieste poranenia, pomáha roztrhnuté tkanivá zaceliť, posilniť a celkovo urýchliť proces hojenia. Počas približne 3 mesiacov (niekedy aj dlhšie) pokračuje jeho tvorba a tiež sa do danej oblasti zvyšuje prekrvenie. Výsledkom je, že jazva nielen zacelí pôvodnú ranu, ale vystúpi aj nad povrch a sčervená. Časom sa množstvo nadmerného kolagénu a prekrvenia zníži a jazva sa stane hladšia, mäkšia a svetlejšia. Jazvy sú síce trvalé, no do dvoch rokov sa ich viditeľnosť postupne znižuje. Po tomto čase už k významnejším zmenách v ich vzhľade už nedochádza.
<h2>Príčiny a omyly, ktoré si ľudia o jazvách myslia</h2>
Jazvy na pokožke nemusia zanechať len úrazy, ale aj niektoré ochorenia ako akné či ovčie kiahne. Vo všeobecnosti môžu byť spôsobované naozaj širokou paletou faktorov.
<ul>
<li><strong>úrazy</strong></li>
<li><strong>poranenia</strong></li>
<li><strong>operácie</strong></li>
<li><strong>popáleniny a opary</strong></li>
<li><strong>škrabance</strong></li>
<li><strong>úmyselné poškodenia</strong></li>
</ul>
Mnohí ľudia si tiež mylne myslia, že najlepším spôsobom, ako sa jaziev zbaviť, je odstrániť ich pomocou lasera. Laser síce viditeľnosť jaziev zníži, no býva neraz bolestivý a ak sa vykoná neodborne, môže dokonca jazvy ešte zhoršiť.
<h2>Domáci krém na jazvy</h2>
Ak ste však fanúšikom alternatívnych terapií, potom vám chceme odporúčať jeden domáci krém na jazvy. Ľahko sa pripravuje a je veľmi účinný. Stačí, že pri jeho užívaní budete nasledovať pár jednoduchých krokov.
<h3>Ingrediencie:</h3>
<ul>
<li><strong>0,5 dcl kakaového masla</strong></li>
<li><strong>0,5 dcl olivového oleja</strong></li>
<li><strong>1 polievkovú lyžicu medu</strong></li>
<li><strong>4 kvapky esenciálneho levanduľového oleja</strong></li>
</ul>
<h3>Príprava</h3>
<strong>1. Vložte kakaové maslo do hrnca alebo na panvicu a na miernom ohni ho roztopte. Hneď na to vypnite plyn, nechceme totiž, aby sa príliš zahrialo, inak by mohlo stratiť svoje liečivé účinky.</strong>

<strong>2. Potom do toho pridajte ostatné suroviny a všetko dobre zamiešajte, až kým nezískate homogénnu zmes. Ak by bola príliš hustá, pridajte do nej trocha vody.</strong>

<strong>3. Prelejte zmes do uzatvárateľnej nádoby a umiestnite ju do chladničky na približne 20 minút.</strong>

<strong>4. Domáci krém na jazvy je pripravený na aplikáciu.</strong>
<h2>Užívanie</h2>
Najprv si očistite miesto na pokožke, kde máte jazvu. Potom naň naneste tento domáci krém a oblasť si chvíľu jemne masírujte. Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku vykonávajte túto procedúru <strong>každý deň 2 krát</strong> – ráno a večer. Výsledkom budete zanedlho príjemne prekvapení. Veríme, že sa vám tento článok páčil a budeme radi, ak ho budete zdieľať aj so svojimi priateľmi a známymi.
<div class=“code-block code-block-2″></div>

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>