Rady

Nepríjmené „mapy“ pod pazuchou sú veľkým faux pas v dnešnej spoločnosti. Skoncujte s nepekne vyzerajúcimi mapkami pod pazuchou.

<h4>Nepríjmené „mapy“ pod pazuchou</h4>
sú veľkým faux pas v dnešnej spoločnosti a rozhodne nám na našej pútavosti nepridávajú. Výsmešné pohľady ľudí nie sú príjemné pre nikoho. Hlavne v prípade, keď je toľko voľne predajných antiperspiranov a deodorantov na našom trhu. Ani jedna z nás alebo vás páni, by nechcela byť tou ženou z reklamy, ktorá zdvihne ruku v autobuse a okolo pristojaci odídu so zvraštenou tvárou.
<h3>Hliník</h3>
Hliník bol po dlhú dobu považovaný za netoxický, a tak je bežnou súčasťou rôznych produktov farmaceutického a kozmetického priemyslu. Vstupuje do našich potravín v podobe tetrapakových obalov na mlieko a džúsy, z obalov na hotové jedlá, z mrazených nápojov, syrov či piva. Väčšinou si však neuvedomuje, že značné množstvo hliníku sa dostáva do našeho tela cez kožu v podobe rôznych kozmetických prostriedkov.

Soli hliníku patria medzi významné aktívne zložky antiperspirantov a deodorantov. Ich používanie je veľmi rozšírené, používajú ich už aj malé deti a dospievajúca mládež. Predovšetkým však ženy sú tie, ktoré si aplikujú stále väčšie množstvo kozmetických prípravkov obsahujúcich hliník v oblasti podpazužia, dokonca niekoľkokrát denne.

<strong>Neurotoxický hliník</strong> sa dostáva aplikáciou spomínaných produktov na citlivé, sliznicou pokryté miesta, kde sa veľmi ľahko vstrebáva a vstupuje do krvného obehu.

Okrem hliníka obsahujú kozmetické „podpazušné“ produkty rôzné iné zlúčeniny zdraviu škodlivé, ako sú p<strong>arabény, ftaláty, syntetické parfémy a iné chemikálie, ktoré majú preukázateľnú estrogénnu aktivitu</strong>. Ich zložky sa absorbujú do kože, čo je častokrát uľahčené v dôsledku holenia chĺpkov v podpazuší.

Klinické študie poukazujú na to, že značný počet prípadov rakoviny pŕs začína u žien práve v oblasti, kam sa aplikuje „podpazušná“ kozmetika.
<h4>Kde je dostupná kozmetika?</h4>
Na slovenskom trhu je už dostupná aj kozmetika bez obsahu parabénov a ftalátov, deodoranty a antiperspiranty bez obsahu hliníka. Je na každom z nás, ktorou cestou sa rozhodneme ísť a akú kozmetiku budeme používať. Nerozhodujte sa však až keď bude neskoro, keď si nájdete hrčku pod pazuším.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>