Rady, Zdravie

Pripravte si nápoj na detoxikáciu pečene.

Podľa lekárov je dobrý stav pečene kľúčovým faktorom celkového zdravia. Preto jej pravidelná detoxikácia poskytnúť viaceré prínosy. V pečeni môže dochádzať k vážnym poškodeniam v dôsledku konzumácie spracovaných potravín, nedostatku fyzickej aktivity, znečisteného prostredia, užívania alkoholu či príjmu výživovo nedostatočnej potravy. V uvedených prípadoch sa v pečeni akumulujú toxíny, ktoré zhoršujú jej funkciu a stav.

Keď už pečeň nedokáže odbúravať všetky toxíny, tie sa začnú ukladať v tukových tkanivách, pretože väčšina toxínov je rozpustných v tukoch. To potom predstavuje ďalšie veľké riziko pre vznik rôznych vážnych ochorení ako sú cukrovka, rakovina či ochorenia srdca. Na to, aby ste zastavili tento proces, je potrebné pečeň z času na čas detoxikovať.

Dnes vám ponúkneme recept na 6 zložkový nápoj, ktorý túto prácu vykoná za vás. Okrem toho vám dodá množstvo potrebných vitamínov, minerálov, antioxidantov a elektrolytov.

Počas čistenia pečene je tiež potrebné konzumovať ľahko stráviteľnú potravu.
<h2>Ingrediencie:</h2>
<ul>
<li><strong>6 listov šalátu</strong></li>
<li><strong>1/2 citróna bez kôry</strong></li>
<li><strong>2 jablká (umyté a prekrojené na polovice)</strong></li>
<li><strong>1,5 až 2 cm odrezok zázvoru (umytý a ošúpaný)</strong></li>
<li><strong>1 červenú repu (umytá a ošúpaná)</strong></li>
<li><strong>3 mrkvy (umyté a ošúpané)</strong></li>
</ul>
<h2>Príprava:</h2>
<ol>
<li><strong>Vložte všetky suroviny do odšťavovača alebo mixéra. Ak použijete mixér, pridajte ešte 1 až 2 poháre čistej vody.</strong></li>
<li><strong>Odšťavte ich. Pri mixéri výslednú zmes preceďte cez látku alebo gázu.</strong></li>
<li><strong>Pred konzumáciou šťavu dobre premiešajte.</strong></li>
</ol>
<h2>Užívanie:</h2>
Pred jedlom 20-30minút. Nevypitú časť uskladnite v chladničke a vypite do 12 hodín. Nápoj užívajte 3 až 7 dní, podľa závažnosti vášho zdravotného stavu a znečistenia pečene. Na prevenciu stačí kratšia a na dôkladnejšiu detoxikáciu dlhšia doba.
<h2>Zdravotné prínosy jednotlivých ingrediencií</h2>
<strong>Šalát</strong> obsahuje veľa chlorofylu, ktorý eliminuje toxíny z krvného obehu a tiež neutralizuje ťažké kovy, pesticídy a iné chemikálie.

<strong>Citrón</strong> je bohatý na vitamín C, ktorý pomáha premieňať toxíny na látky, ktoré sú rozpustné vo vode a ľahko sa z tela odstraňujú, čím sa podporí činnosť pečene.

<strong>Jablká</strong> sú bohaté na pektín a iné látky nápomocné pri čistení tela a odstraňovaní nánosov z tráviaceho systému.

<strong>Zázvor</strong> je extrémne prospešný pri liečbe tráviacich ťažkostí ako nadúvanie, plynatosť a zápcha.

<strong>Červená repa a mrkva</strong> sú bohaté na betakarotén (vitamín A) a rastlinné bioflavonoidy, ktoré stimulujú a zlepšujú funkcie pečene.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>