Rady, Zdravie

Príznaky srdcového záchvatu sa môžu zistiť tesne predtým, ako k nemu dôjde. Aj vy môžete už dopredu vedieť, čo sa Vám stane a ako sa pred tým ochrániť.

Infarkt myokardu

(srdcový záchvat) sa vyskytuje, keď sa prietok krvi bohatej na kyslík do časti srdcového svalu náhle zablokuje a srdce nemôže dostať kyslík. Ak krv nie je rýchlo obnovená, časť srdcového svalu začne zomierať. Ak neexistuje žiadna lekárka, ktorá by okamžite zabránila útoku, smrť tkaniva môže byť smrteľná. Preto rýchle pôsobenie pri prvom príznaku príznakov srdcového infarktu môže zachrániť váš život a obmedziť poškodenie srdca.

Niektoré z najbežnejších varovných príznakov srdcového záchvatu pre mužov aj ženy sú:

  1. Nadmerná únava

Nadmerná únava sa vyskytuje vtedy, keď zúženie koronárnej tepny dosiahne nebezpečnú úroveň srdca, dostáva menej krvi, čo spôsobuje, že srdcový sval pracuje ťažšie ako normálne.

  1. Dýchavičnosť

Keď srdce dostane menej krvi, znamená to, že menej kyslíka sa prenáša do pľúc, čo spôsobuje dýchavičnosť. Ak zistíte, že je čoraz ťažšie zachytiť dych, môžete byť v riziku hroziaceho srdcového útoku.

  1. slabosť

Slabosť sa objaví, keď vaše telo postráda kyslík, pretože zúženie tepny bráni krvnému obehu, takže svaly nedostávajú dostatok krvi.

  1. Závraty a / alebo pocity za studena

Neobvyklé epizódy studeného potenia a / alebo závraty môžu byť jasným znakom infarktu. Mizernosť a závraty sú spôsobené zlým srdcovým obehom, ktorý obmedzuje prietok krvi do mozgu.

  1. Nepohodlie v hrudníku

Nepohodlie v hrudníku je spôsobené nedostatkom kyslíka v srdcovom svale v dôsledku menšieho prietoku krvi. Bolesť sa môže zvýšiť, kým sa skutočný útok nestane.

Čo robiť?

Okamžite sa poraďte so svojím lekárom, ak sa u Vás vyskytne niektorý z týchto príznakov alebo ich kombinácia.

Vo všeobecnosti majú ženy jemnejšie príznaky, takže ak sa objavia, môže to byť príliš neskoro. Preto sa odporúča, aby ženy mali pravidelnú kompletnú kontrolu. Ak zistíte, že vaše telo sa správa zvláštne, trvať na testovaní, pretože v takých prípadoch, ktoré sa neskôr prejavili ako srdcový záchvat, sa zaobchádza s úzkosťou.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>