Nápady, Rady

Skúste uvariť ryžu podľa nášho receptu.

<h2>Metóda varenia ryže, čo stimuluje metabolizmus</h2>
Tým trikom je pridanie kokosového oleja. Určite ste už poučili o množstve jeho využití od starostlivosti o krásu, varenie, až po jeho viaceré zdravotné prínosy.

Keď sa kokosový olej skombinuje s ryžou, stáva sa z toho neuveriteľne zdravé jedlo.

Pomocou tejto metódy varenia sa ryža pripraví tak, že telo z nej absorbuje len polovičné množstvo kalórii, ako tomu býva pri bežnom varení.

Ryža je totiž potravina s vysokým glykemickým indexom, čo znamená, že pomerne rýchlo sa trávi a rýchlo zvyšuje hladinu krvného cukru.

Kokosový olej tento efekt spomalí.

Potvrdzuje to aj Dr. Pushparajah Thavarajah, podľa ktorého:

„<em>Varenie ryže s pridaním kokosového oleja je najlepším spôsobom jej prípravy a výrazne zvyšuje jej prínosy pre naše zdravie. Najdôležitejším faktorom je práve spomalenie absorpcie kalórii a brzdenie rastu hladiny krvného cukru</em>“. Uvedený efekt sa dosahuje tým, že z pôvodne ľahko stráviteľného škrobu sa stáva ťažšie stráviteľný škrob. Ryža sa preto nepremieňa tak rýchlo na glukózu.

Výsledkom je znížené ukladanie tuku v tele. Navyše, tento ťažšie stráviteľný škrob sa stáva potravou pre prospešné črevné baktérie, čo pozitívne vplýva na zvyšovanie imunity.
<h2>Recept na prípravu ryže s kokosovým olejom</h2>
Budete potrebovať tieto suroviny:
<ul>
<li>2 poháre vody</li>
<li>1 polievkovú lyžicu kokosového oleja</li>
<li>1 pohár ryže</li>
</ul>
<h3>Postup</h3>
1. Najprv priveďte vodu s kokosovým olejom do varu.

2. Následne do nej pridajte ryžu a na miernom ohni pod pokrývkou ju varte 20 minút.

3. Po dovarení sceďte zostávajúcu vodu (ak všetka nevyvrela) a nechajte ryžu mierne vychladnúť.

4. Ryžu môžete konzumovať takto čerstvo uvarenú alebo ju dať na maximálne 12 hodín do chladničky a neskôr jesť buď studenú, alebo si ju znova prihriať.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>