Rady, Zdravie

Takto vyzerajú zuby len 3 ročného chlapca! Neuveríte, čím ho jeho matka kŕmila. Teraz chce upozorniť ostatných rodičov…

Všetci vieme, že zdravie našich zubov je dôležité. Ale niečo vedieť a dodržiavať to, nie je tá rovnaká vec. A čo je ešte dôležitejšie? Zdravie a starostlivosť o zuby našich detí.

Výskyt zubného kazu u detí sa začína šíriť ako epidémia. Lekári na Novom Zélande museli vytiahnuť 11 pokazených zubov trojročnému chlapcovi, pretože boli úplne zhnité! Je všeobecné známe, že kazy spôsobujú sladkosti a sladké nápoje a inak tomu nebolo ani v prípade tohto chlapca.

Skúste si spočítať, koľko litrov sladkých limonád a cukroviniek vaše dieťa počas dňa skonzumuje? A uvedomte si, že niektoré z týchto vecí je pokojne aj viackrát denne. Jediným kľúčom pre vyriešenie tohto problému je úplné odstránenie sladkostí a sladkých nápojov z jedálnička vášho dieťaťa.

Tiež je naozaj dôležité, aby si vaše deti čistili zuby minimálne dvakrát denne, každé ráno a každý večer. To, čo sa deti naučia ako malé, si ďalej prenesú do ďalšieho vývoja ich života. Starostlivosť o zuby je dôležitá a liečba skazených zubov je bolestivá, nebezpečná a finančne nákladná.

Pochopiteľne sú to všetko veci, ktoré už iste poznáte, len nie je na škodu si ich občas znovu pripomenúť a poukázať na to, že hrozby, ktoré sa za nedodržiavanie týchto pravidiel skrývajú, sú stále tu!

Zdroj: jenzeny.cz

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>