Nápady, Rady

Toto je dôvod prečo sa ľudia pochovávajú 3.deň po smrti. Je zaujímavé, že veľa ľudí o tom ani len netušilo.

people at a funeral in a cemetery

Či chceme alebo nie, každý z nás je odsúdený k zániku. Pohreb je vec, ktorá čaká každého z nás a preto by sme mali vedieť ako správne riešiť záležitosti okolo pohrebu – napríklad kedy poslať zosnulého na poslednú cestu.

Vedeli ste, prečo sa ľudia pochovávajú tretí deň po smrti?

Podľa ortodoxnej cirkvi je bežné pochovať zosnulého 3 dni po jeho smrti. Dôvodom je, že Kristus umrel na Veľký piatok a bol vzkriesený v nedeľu, z tohto dôvodu sa hovorí o troch dňoch. Počas týchto troch dní sa duša človeka nachádza na zemi a potom medzi 3.-9.dňom prechádza do posmrtného života.

Podľa našich cirkevných otcov by sme telo nemali pochovať skôr ani neskôr ako po troch dňoch. Duša človeka je stále v blízkosti tela, a počas tej doby stále existuje vzťah medzi telom a dušou, ktorý by v žiadnom prípade nemal byť prerušený. Duša musí byť tri dni doma, medzi svojimi blízkymi.

Po 9. dni duša zosnulého začína svoje najzložitejšie obdobie. Prechádza očistcami, kde spoznáva všetky svoje hriechy. Od 9. po 40. deň sa príbuzní modlia za zosnulého. Na 40. deň je duša prevedená pred Boží súd, kde sa rozhodne, čo sa s ňou bude diať ďalej. Preto je vhodné dať za zosnulého v kostole zádušnú omšu na 3.,9. a 40. deň.

PO SMRTI AŽ DO 9. DŇA BY SA PRÍBUZNÍ ZOSNULÉHO MALI VYHÝBAŤ ZÁBAVE. DOKONCA AJ MYŠLIENKU NA SVADBU ČI KRST V TOMTO OBDOBÍ JE LEPŠIE ODLOŽIŤ NA NESKÔR.

Zdroj

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>