Rady

Tu máte 5 byliniek na problém so štítnou žľazou!

<h2>Telesné funkcie, ktoré reguluje štítna žľaza</h2>
<ul>
<li><strong>transport elektrolytov</strong></li>
<li><strong>regulácia svalovej a srdcovej činnosti</strong></li>
<li><strong>regenerácia kostí</strong></li>
<li><strong>regulácia rastu počas dospievania</strong></li>
<li><strong>pomoc pri regulácii menštruačného cyklu</strong></li>
<li><strong>pomoc pri regulácii sexuálnej žiadostivosti a libida</strong></li>
<li><strong>bunková syntéza bielkovín</strong></li>
<li><strong>využiteľnosť živín a ich premena na energiu</strong></li>
<li><strong>regulácia metabolizmu</strong></li>
<li><strong>konverzia beta-karoténu na vitamín A (retinol)</strong></li>
<li><strong>pomoc pri regulácii mentálnych procesov</strong></li>
</ul>
Na podporu zdravia štítnej žľazy existuje niekoľko rôznych byliniek. Konzumujú sa buď v podobe čaju, alebo extraktov v kapsuliach a tabletkách. Pre dosiahnutie želaného efektu je kriticky dôležité, aby ste užívali správnu dávku. Spomedzi všetkých bylín sme pre vás vybrali tých 7 najlepších. Vy si potom vyberte tie, ktoré najlepšie zodpovedajú druhu vášho problému so štítnou žľazou.
<h2>1. Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus, bladderwrack)</h2>
Táto rastlinka so smiešnym názvom má pre ľudí trpiacich <strong>zníženou štítnou žľazou</strong> veľký potenciál. Obsahuje veľa jódu, ktorý je základným a najdôležitejším prvkom pre tento orgán. Dodávaním jódu dokážete zlepšiť a podporiť činnosť vašej štítnej žľazy.
<h2>2. Ľanové semienka</h2>
O ľanových semienkach zrejme často počúvate pri problémoch s trávením, pretože obsahujú vysoký podiel vlákniny, prípadne pri liečbe rakoviny a to vďaka ich obsahu nenasýtených mastných kyselín. Výrazne však pomáhajú aj pri ťažkostiach so štítnou žľazou. Zvlášť tí ľudia, ktorí trpia jej <strong>zníženou činnosťou</strong>, dokážu tento problém vyriešiť každodennou konzumáciou čerstvo pomletých ľanových semienok. Najlepšie na týchto semienkach je to, že na dosiahnutie želaného efektu potrebujete iba jedinú polievkovú lyžicu denne. Môžete si ich pridať do nápoja alebo do iného jedla.
<h2>3. Echinacea</h2>
Táto rastlinka je populárna na podporu imunity. To je aj dôvod, prečo funguje tiež pri podpore štítnej žľazy. Je výhodná pre tých, ktorí trpia na jej <strong>zvýšenú činnosť</strong>. Potrebné je však užívať koreň echinaceii. Z uvedeného dôvodu budú na účel bežne dostupné prípravky v obchodoch nedostatočné, pretože väčšina z nich neobsahuje koreň, ale kvety alebo listy echinacei.
<h2>4. Zázvor</h2>
Zázvor už zrejme používate na zmiernenie nevoľností či podráždeného žalúdka. Koreň zázvoru je však vhodný aj pri <strong>zníženej funkcii štítnej žľazy</strong>, pretože obsahuje veľa zinku, horčíka a draslíka. Ide popri jóde o ďalšie minerály, ktoré štítna žľaza potrebuje pre svoju správnu funkciu. Pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov užívajte čerstvý zázvor, nie sušený v prášku. Môžete zjesť kúsok čerstvého zázvoru alebo si z neho pripravte čaj tak, že ho postrúhajte, zalejete vriacou vodou, necháte vylúhovať aspoň 5 minút a potom ho cez sitko scedíte.
<h2></h2>
<h2>5. Žihľava</h2>
Žihľava je vhodná <strong>tak pre ľudí so zvýšenou, ako aj zníženou činnosťou štítnej žľazy</strong>. Často sa o nej hovorí aj ako o toniku na štítnu žľazu, pretože obsahuje veľa jódu a dokáže odstrániť nedostatok tohto prvku v tele. Najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom je konzumácia žihľavy je vo forme čaju.

&nbsp;

Ako vidíte, keď vaša štítna žľaza nepracuje správne, môže sa to prejavovať celou paletou rôznych zdravotných problémov.

Prejdite si zoznam rastliniek uvedených v tomto článku a vyberte si tú (prípadne aj viacero), ktorá najviac zodpovedá vášmu konkrétnemu prípadu.

Poraďte sa však aj so svojim lekárom, ktorý vám odporučí tú najvhodnejšiu pre vás. Tiež vám pomôže stanoviť správnu dávku, keďže tá sa pre rôznych pacientov môže líšiť.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>