Rady

Ukážeme Vám ako si pripraviť kukuričné vlasy. Znižujú cholesterol a aj cukor.

V tomto článku sa dozviete o niektorých z ich zaujímavých vlastností.
<h2>Predchádzajú obličkovým kameňom</h2>
Kukuričné vlasy sa používajú na predchádzanie obličkových kameňov už od starodávnych čias. Kamene sa vytvárajú v obličkách akumuláciou malých kryštálikov a minerálov. Kukuričné vlasy zlepšujú správny prietok moči a bránia usadzovaniu sa látok v obličkách.
<h2>Podporujú zrážanlivosti krvi</h2>
Kukuričné vlasy obsahujú vitamín K, ktorý podporuje zrážanlivosť krvi. Vitamín K zabezpečí, že pri krvácaní nestratíte príliš veľa krvi tým, že sa urýchli a posilní jej zrážanie.
<h2>Kontrolujú krvný cukor</h2>
V mnohých súčasných štúdiách bolo dokázané, že kukuričné vlasy účinne kontrolujú cukor a jeho hladinu v krvi. Dosahujú to tým, že zvyšujú hladinu inzulínu a tiež regenerujú bunky pankreasu, v ktorých sa produkuje inzulín.
<h2>Kontrolujú hladinu cholesterolu v krvi</h2>
<div class=“code-block code-block-1″>Kukuričné vlasy dokážu tiež znižovať hladinu cholesterolu v krvi. Vysoká hladina cholesterolu môže viesť k rozvoju ochorení srdca a ciev. Užívaním kukuričných vlasov tak viete účinne predchádzať srdcovo-cievnym chorobám.</div>
<h2>Majú diuretické účinky</h2>
Kukuričné vlasy majú preukázané diuretické vlastnosti, ktoré pomáhajú vyplavovať z tela nadmernú nahromadenú tekutinu. Tým sa predchádza vzniku ochorení srdca, močových ciest a opúchaniu končatín.
<h2>Ako konzumovať kukuričné vlasy?</h2>
Zrejme aj sami viete, že kukuričné vlasy sa nedajú konzumovať len tak samé. Tu sú 3 možnosti ako si ich pripraviť:
<h3>1. Čaj</h3>
Prevarte vodu a zalejte ňou kukuričné vlasy. Čaj podávajte teplý alebo studený. Na zlepšenie chute môžete do čaju pridať aj trocha citrónovej šťavy.
<h3>2. Výluh</h3>
Vložte kukuričné vlasy do sklenenej nádoby, zalejte vodou a umiestnite na priame slnečné svetlo počas 1 dňa. Večer vodu sceďte, pridajte med a vypite.

Odporúča sa používať iba geneticky nemodifikovanú kukuricu, najlepšie v bio kvalite, ktorá nebola postrekovaná.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>