Rady, Zdravie

Určite Ste nevedeli aká užitočná je kôstka z avokáda

Kôstka avokáda totiž obsahuje až 65% aminokyselín nachádzajúcich sa v celom plode. Má v sebe tiež viac vlákniny ako ktorékoľvek iné ovocie.

Avokádo ponúka ešte oveľa viac prínosov. Poďme sa teraz na ne bližšie pozrieť.
<h3>Lieči artritídu</h3>
Kôstka avokáda obsahuje látky s veľmi silnými protizápalovými účinkami. Je tak vhodným doplnkom stravy u ľudí trpiacich na reumu, artritídu či iné zápalové ochorenia kĺbov.
<h3>Hojí žalúdok a črevá</h3>
Tým, že má silné protizápalové vlastnosti, je veľmi vhodná aj pri ochoreniach tráviaceho systému, hlavne žalúdka a čriev.

Pomáha pri žalúdočných vredoch, helikobakterovi a dokáže aj zastaviť hnačku.
<h3>Omladzuje pokožku</h3>
<div class=“code-block code-block-1″>Podľa najnovšieho výskumu, vysoký obsah minerálov, omega-3 mastných kyselín a kolagénu pôsobí priam zázračne na omladzovanie pokožky, zvyšovanie jej pružnosti a odstraňovanie vrások.</div>
<h3>Pôsobí na chudnutie</h3>
Na rozdiel od zaužívaného mýtu, že príjem tukov vedie k priberaniu, zdravé tuky z avokáda naopak, prispievajú k chudnutiu. Tuk z avokáda sa v tele neukladá, ale zabezpečuje efektívne spaľovanie kalórií a tiež vás po jedle zasýti, takže nemáte potrebu sa prejedať.
<h3>Zvyšuje energiu</h3>
Nutričné látky kôstky avokáda svojím jedinečným zložením optimalizujú metabolizmus tela a tvorbu energie. Po jeho konzumácií tak budete mať dosť energie na celý deň, ktorý je pred vami.
<h3>Predchádza rakovine</h3>
Avokádové kôstky obsahujú vysoký podiel flavonolu, teda látky, ktorá sa ukázala účinná pri predchádzaní viacerých druhov rakovín.
<h2>Ako konzumovať kôstky z avokáda</h2>
Najlepším spôsobom konzumácie avokádových kôstok je <strong>postrúhať si ich na strúhadle</strong>. Postrúhaním na menšie kúsky zjednodušíte ich dokonalé strávenie a zlepšíte absorpciu všetkých výživných látok. To isté platí aj pre iné tvrdé orechy a semená. Postrúhané kôstky si môžete potom pridávať do šalátov, šejkov alebo smoothies.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>