Rady

Už po tisíce rokov sa koreň ašwagandy a využíval sa na rôzne medicínske účely. Obzvlášť známy je ako fontána mladosti!

V poslednej dobe sa čoraz viac do popredia dostáva povedomie ľudí o vplyve a funkciách hormónov na náš organizmus. Sú totiž zodpovedné za reguláciu všetkého – počnúc našou každodennou náladu a končiac pri rýchlosti, ktorou počas desaťročí starneme.
<h3>Čo všetko ovplyvňujú hormóny??</h3>
V podstate, na hormónoch závisí, ako vyzeráme a ako sa cítime. Napríklad taký kortizol je hormón, ktorý sa do tela vyplavuje počas stresu a spôsobuje zápaly či oxidačné procesy. Priviesť organizmus do stresu nemusia len psychické faktory, ale aj fyzikálne, ako sú napríklad spracované potraviny či rôzne chemikálie z nášho životného prostredia. Výsledkom je potom hormonálna nerovnováha vedúca k priberaniu a zvýšenému riziku cukrovky či ochoreniam srdca.

Na trhu existuje množstvo prípravkov, ktoré o sebe tvrdia, že dokážu kontrolovať stresové hormóny. Ich odvrátenou stránkou sú však mnohé nežiadúce účinky. Ak si máte vybrať, čo použiť na úpravu vašich hormónov, vždy si zvoľte prírodné veci.
<h3>Ašwaganda – staroveký elixír mladosti</h3>
Už po tisíce rokov sa koreň ašwagandy (indický ženšen, lat. <em>Withania somnifera, </em>angl.<em>Ashwagandha</em>) využíval v častiach Indie a Afriky na rôzne medicínske účely. Obzvlášť známy je ako fontána mladosti.

Táto mocná bylinka má mnohé zdravotné prínosy. Ide hlavne o nasledovné oblasti:
<ul>
<li>posilňovanie imunity</li>
<li>spomaľovanie procesov starnutia</li>
<li>dodávanie energie</li>
<li>udržiavanie mladistvého vzhľadu</li>
</ul>
Hlavnou účinnou látkou je adaptogén, ktorý má extrémne mocné účinky proti starnutiu. Ako už z jeho názvu vyplýva, dokáže sa adaptovať na potreby vášho tela. Preto, ak ste vystresovaní alebo máte problémy so štítnou žľazou, ašwaganda vám pomôže dostať hormóny znova do rovnováhy. Je účinná tak u žien, ako aj u mužov. Dokonca u mužov pomáha aj pri nízkej tvorbe testosterónu, ktorého produkciu dokáže zvýšiť.
<h3>Zdravotné prínosy ašwagandy – pomôže pri nasledovnom</h3>
<ul>
<li>nízka imunita</li>
<li>stres</li>
<li>málo energie, vyčerpanosť, únava</li>
<li>cukrovka</li>
<li>úzkosť a depresia</li>
<li>libido a plodnosť</li>
<li>zápaly</li>
<li>výkon<a href=“https://domacaliecba.sk/cinanky-s-nim-prekonali-9-svetovych-rekordov-zvysuje-vykon-a-lieci-doslova-vsetko/“>,</a> výdrž a celková vitalita</li>
<li>akné a iné kožné ochorenia</li>
</ul>
<h3>Indický ženšen a rakovina</h3>
Okrem už spomínaných ochorení je ašwaganda veľmi účinná aj pri liečbe rôznych druhov rakovín. Hoci zatiaľ neexistujú potvrdené vedecké dôkazy, predbežné skúšky ukazujú nadmieru pozitívne výsledky. Táto bylinka má totiž silné antioxidačné a stimulačné účinky na imunitu, čo sú presne veci, ktoré sú pri liečbe rakoviny žiadúce. Skúsenosti tiež ukazujú, že je veľmi prínosná pre pacientov, ktorí podstúpili chemoterapiu a potrebujú si rýchlo zregenerovať svoj imunitný systém a zvýšiť energetickú úroveň.

&nbsp;

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>