Rady, Zdravie

Úžasné éterické oleje pomáhajú aj pri tak ťažkých ochoreniach, ako sú rôzne druhy rakoviny, na odbúranie stresu a aj nervozity.

Éterické oleje pomáhajú aj pri tak ťažkých ochoreniach, ako sú rôzne druhy rakoviny. Mnoho ľudí ich tiež používa na odbúranie stresu a nervozity. Medzi esenciálnymi olejmi však existuje jeden, ktorý priamo ovplyvňuje rakovinové bunky tým, že zastavuje ich rast a dokonca spúšťa v nich apoptózu. Ide o kadidlový éterický olej, ktorý sa získava z kôry a živice stromu kadidlovníka. Zvyšky tohto oleja boli nájdené dokonca na pozostatkoch a artefaktoch kultúr zo starovekého Egypta a tiež zo stredovekej Európy.
<h3>Zdravotné účinky:</h3>
Kadidlový olej je:
<ul>
<li>silne protizápalový</li>
<li>sťahujúci</li>
<li>antiseptický</li>
<li>dezinfekčný</li>
<li>odhlieňujúci</li>
<li>odvodňujúci</li>
</ul>
<h4>Výskum a rakovinové terapie</h4>
Aplikácia kadidlového oleja sa považuje za najsilnejšiu prírodnú protirakovinovú terapiu. Posledné výskumy uvádzajú, že je efektívny pri liečbe nasledovných druhov rakovín: mozgu, prsníka, hrubého čreva, pankreasu, prostaty a žalúdka. Podľa Dr. Hsueh-Kung Lina, profesora na Katedre urológie pri Univerzite v Oklahome, má kadidlový olej niekoľko úžasných vlastností:

<strong>1.</strong> Spúšťa v rakovinových bunkách apoptózu<a href=“https://domacaliecba.sk/pozor-tato-terapia-ktora-ma-rakovinu-liecit-ju-robi-30x-zhubnejsou/“>.</a> Ukázali to pokusy na bunkách rakoviny prsníka, ktoré takto zneškodnil, pričom zdravé bunky nechal nedotknuté.

<strong>2.</strong> Znižuje chybné signály vysielané bunkami.

<strong>3.</strong> Reguluje bunkové cykly, ktoré spúšťajú rozvoj rakoviny.

<strong>4.</strong> Spomaľuje rast, rozmnožovanie a rozvoj rakovinových buniek. Vplýva dokonca aj na pokročilé štádia rakoviny.
<h4>Ďalší výskum potvrdzujúci protirakovinové účinky kadidlového oleja</h4>
Výskumníci z Medicínskeho centra na Baylorovej univerzite v Dallase zistili, že kadidlový olej ničí rakovinové bunky pomocou aktivácie génov podporujúcich hojivé procesy. Veria, že táto schopnosť kadidlového oleja robí z neho výborný prostriedok nielen pre prevenciu, ale aj liečbu onkologických ochorení.

Podľa štúdie z roku 2011, je tento olej bezpečnejší než klasická konvenčná liečba. Konkrétne sa ukázalo, že znižuje opuchy o viac než 75% a to až u 60% pacientov, ktorí sa zúčastnili tejto štúdie. Vyzerá to, ako priam dokonalý liek na rakovinu.
<h4>Kde kúpiť kadidlový olej??</h4>
Kadidlový éterický olej je možné zohnať v predajniach venovaných aromaterapii alebo v obchodoch so zdravou výživou. Užíva sa vždy len po kvapkách, zvyčajne riedený s iným nosným olejom . Dodržujte dávkovanie uvedené na obale, prípadne sa poraďte s vaším lekárom prístupným alternatívnej medicíne, ako dávkovanie upraviť pre vaše individuálne potreby.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>