Rady, Zdravie

Varovanie pre všetky ženy! Prečo by ste nemali jesť určitú časť kurčiat? Spôsobujú Vám cysty.

<header class=“entry-header“>
<p class=“entry-title“>V tomto článku nájdete skutočný životný príbeh jednej ženy, ktorej nedávno objavili abnormálny rast tkanív v maternici. Išlo o cystu, ktorú lekári chirurgicky odstránili. Po jej analýze sa zistilo, že bola naplnená zvláštnou tmavo sfarbenou tekutinou.</p>

</header>
<div class=“entry-content“>

Žena sa po operácii spočiatku zotavila, avšak jej zdravotný stav sa časom začal znova zhoršovať. No a po niekoľkých mesiacoch došlo u nej k relapsu ochorenia a následne musela podstúpiť ďalšiu operáciu.

</div>
<h2>Čo je príčinou rastu cýst?</h2>
Po operácii šla táto žena navštíviť svojho gynekológa, aby s ním prekonzultovala svoj zdravotný stav. Počas konzultácie sa jej doktor spýtal zvláštnu otázku, ktorá ju dosť zarazila. Pýtal sa jej, či často jedáva kuracie krídla. Odpovedala, že áno a nevedela pochopiť, ako na to prišiel. Mnohí experti na celom svete tvrdia, že kurčatám sa dnes vstrekujú rastové hormóny, aby rýchlejšie rástli. Okrem toho sa im neraz injekčne aplikujú aj ďalšie látky ako antibiotiká či steroidy. No a najčastejším miestom, kde sa im tieto látky podávajú sú krídla, preto tieto časti ich tiel sú zároveň aj tými, kde je koncentrácia uvedených látok najvyššia.
<h3><strong>Obávať sa kurčiat na Slovensku?</strong></h3>
Na Slovensku sa síce používanie rastových hormónov nepovoľuje, avšak na našom trhu sa predávajú aj kurčatá z iných krajín ako sú Poľsko, či dokonca z krajín mimo EÚ. Preto, ak sa stravujete napríklad v školskej jedálni či reštaurácii, nikdy si neviete byť istí, odkiaľ pochádzajú kurčatá servírované na vašom tanieri. Rastové hormóny sú známe tým, že urýchľujú rast a teda aj rast rôznych tkanív, cýst či dokonca rakovinových buniek.

Na tieto látky sú najviac náchylné ženy, lebo u nich ľahko dochádza k hormonálnym zmenám, výsledkom čoho potom často býva rast cýst v maternici a prsníkoch.

Preto, ak konzumujete kuracie mäso, vyhýbajte sa pre istotu tým častiam, ktoré bývajú najviac rizikové. V tomto prípade ide prevažne o krídla, kde sa rastové hormóny a iné steroidné látky vyskytujú najčastejšie a v najväčšej koncentrácii.
<div class=“code-block code-block-2″></div>

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>