Rady

Vďaka tomuto vitamínu sa zbavte otravných komárov!

<h2>Čo to je vitamín B1 a ako funguje?</h2>
Vitamín B1, známy aj pod názvom tiamín, je esenciálna látka, ktorú vaše telo potrebuje, no nevie si ju vyrobiť samo. Preto mu musí byť dodávaná v strave, prípadne vo forme doplnkoch stravy. Nachádza sa hlavne v potravinách ako sú kvasnice, ovsené vločky, hnedá ryža, špargľa, kel, pečeň, či vajíčka. Je nepostrádateľný pre správne fungovanie imunitného systému. Ide o vitamín rozpustný vo vode, preto, ak ho má telo nadbytok a nespotrebuje celé množstvo, tak ho vyplaví prostredníctvom moču.

A ako funguje na komáre? To je na ňom najviac úžasné. Dokáže totiž zmeniť vôňu vášho potu tak, že je to komárom nepríjemné. Ľudia s vysokou hladinou vitamínu B1 v tele komárom „smrdia“ ako kvasnice a odrádza ich to od toho, aby vás uštipli. Na druhej strane, nijako nemení to, ako vás cítia druhí ľudia. Preto sa vôbec nemusíte obávať, že by ste im smrdeli ako nejaký starý pokazený chlieb.
<h2>Na čo myslieť pri užívaní vitamínu B1:</h2>
Výskum naznačuje, že konzumácia vyšších dávok vitamínu B1 nemá na telo žiadne negatívne účinky. Osobne som to vyskúšal a zaznamenal pozoruhodné výsledky. Rovnako tak tomu bolo aj u iných ľudí, o ktorých viem. Je však dobré vedieť, že niektoré ochorenia trvalo znižujú hladinu tohto vitamínu v tele. Ide hlavne o chronický alkoholizmus, Crohnová choroba, anorexia či žalúdkové bajpasy. Preto ľudia s týmito ochoreniami získajú z užívania vitamínu B1 okrem odpudzovania komárov aj zdravotné prínosy
<h2>Koľko vitamínu B1 užívať?</h2>
Potom užívajte 50 až 100 mg vitamínu B1. Prípadne začnite s nižšou dávkou, aby ste sa presvedčili, že u vás nenastanú žiadne nežiaduce reakcie a potom postupne dávku zvyšujte. V priebehu dvoch týždňov by ste mali zaznamenať znižovanie uštipnutí komármi. Ak by to však náhodou u vás celkom dobre nefungovalo alebo nechcete dlhodobo užívať zvýšené dávky vitamínu B1, potom máme pre vás jeden výborný recept na výrobu prírodného repelentu.
<h2>Recept na prírodný repelent proti komárom</h2>
<ul>
<li><strong>15 kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka </strong></li>
<li><strong>15 kvapiek esenciálneho oleja z levandule</strong></li>
<li><strong>1/2 čajovej lyžičky vilínu</strong></li>
<li><strong>2 až 2,5 dcl fľaštičku s rozprašovačom</strong></li>
<li><strong>vychladnutú prevarenú vodu</strong></li>
</ul>
Zmiešajte všetky zložky vo vode a tú potom prelejte do fľaštičky s rozprašovačom. Pred použitím vždy dobre pretraste, lebo oleje sa môžu zhromaždiť na hladine.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>