Rady

Vyliečte bolestivé zubné kazy a ďasná u vás doma.

<h2>V čom je táto domáca zubná pasta lepšia od komerčných?</h2>
Obsahuje látku nazývanú neem, ktorá sa odborne volá Azadirachta indica alebo slovensky <strong>Zederach indický</strong>. Táto látka nielen účinne lieči problémy s ďasnami (zapálené či ustupujúce ďasná), ale dokáže sčasti napravovať aj menšie zubné kazy a navyše aj posilňuje zubnú sklovinu. K tomu je navyše antibakteriálna, čomu vďačí zložkám ako sú sóda bikarbóna či kokosový olej. Ďalšou výhodou tejto pasty je, že <strong>neobsahuje toxický fluór</strong>, ktorý sa dnes pridáva do takmer každej komerčnej zubnej pasty.

O flóre sa síce tvrdí, že posilňuje zubnú sklovinu, no v skutočností viac problémov vytvára ako rieši. Ide totiž o silný jed, ktorý po prehltnutí sa akumuluje v tele, prevažne kostiach a zuboch a môže spôsobovať ich zvýšenú lámavosť, tiež dentálu fluorózu (fľakaté zuby) a niekedy dokonca vedie k rakovine kostí. Všetky suroviny potrebné na výrobu tejto čisto prírodnej a bezpečnej zubnej pasty sú bežne dostupné a jej príprava je rýchla a jednoduchá.
<h2>Recept na domácu zubnú pastu:</h2>
<ul>
<li><strong>3 polievkové lyžice sódy bikarbóny</strong></li>
<li><strong>1 polievkovú lyžicu práškového Zederachu indického </strong></li>
<li><strong>3 polievkové lyžice extra panenského kokosového oleja</strong></li>
<li><strong>15 kvapiek mätového esenciálneho oleja</strong></li>
</ul>
<h3>Príprava</h3>
Vo vhodnej nádobe zmiešajte všetky zložky, až kým sa vám nevytvorí homogénna pasta. Kokosový olej môže pri teplotách nižších ako 24˚C tuhnúť, preto ho pred miešaním roztopte, aby sa vám lepšie mixovalo. Po vymiešaní skladujte pastu v sklenenej uzatvárateľnej nádobe.
<h3>Užívanie:</h3>
Používajte túto domácu pastu na umývanie zubov rovnako, ako používate bežnú zubnú pastu.

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>